
Iespēja pieteikties projektam par brīvprātīgo darbu laukos
Latvijā, tostarp arī Ogres novadā, tiks īstenots projekts "Rokas ir, lauku nav", informē SIA "Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra" (LLKC) Ogres birojs.
Projekta mērķis – uzsākt interesantu sadarbību un, cerams, veiksmīgu ilgtermiņa projektu.
Apvienojot patriotisko degsmi par skaistu, tīru Latviju un mūsdienu tehnoloģiskajām iespējām operēt sociālajos medijos, iespējams kopīgi veicināt dažādu paaudžu sadraudzību un palīdzēt lauksaimniecībai zelt, bet radošajiem prātiem – kūsāt jaunām idejām – vai vienkārši atpūsties no piedūmotajām lielpilsētām.
Idejas būtība – brīvprātīgais darbs laukos.
Ir izveidota neliela platforma/grupa sociālajā medijā "Facebook" ar nosaukumu "Brīvprātīgais darbs un iedvesma laukos", kas apvieno cilvēkus laukos un pilsētās, ļaujot abām pusēm iegūt savstarpēju labumu no sadarbības kādā no zemāk izklāstītajiem veidiem.
* Cilvēki, kuriem nepieciešama palīdzība lauku darbos, ievieto "sludinājumu" ar darbu sarakstu un aptuvenajām darba stundām, kā arī nelielu aprakstu par saviem laukiem. Savukārt cilvēki, kuri labprāt gribētu palīdzēt šajos darbos, piesakās "sludinājumam".
* Un otrādi. Tie, kuri vēlas doties uz laukiem palīdzēt, ievieto savu "sludinājumu" ar darbiem, kuros ir gatavi palīdzēt, vai savām prasmēm, kas laukos varētu noderēt.
* Iespējamas dažādas diskusijas par lauku tēmām, piemēram, lai sameklētu saimniecības, kurās iespējams pašiem lasīt ogas, dalīties ar savu pieredzi un tamlīdzīgi.
Apmaiņā pret palīdzību laukos pilsētniekiem tiek piedāvātas naktsmājas un maltītes. Parasti tās ir 3–5 stundas darba (dienā) apmaiņā pret naktsmājām un ēdienreizēm, taču varianti var būt dažādi.
Pasaulē šāda kustība pastāv dažādu organizāciju ietvaros, populārākās ir Wwoofing, Helpex un Workaway.
Pilsētniekiem vai jebkuram citam, kurš grib palīdzēt laukos, tā būs lieliska iespēja izskriet rīta krosu neierastā maršrutā, apgūt interesantu, perspektīvu amatu, piemēram, biškopību, vīndarīšanu vai podniecību; salasīt zāļu tējas, iemācīties kādu jaunu recepti vai galu galā satikt interesantus cilvēkus un smelties iedvesmu jaunām idejām. Tāpat tā ir iespēja izraisīt cilvēkos interesi un attīstīt lauku tūrismu, saglabājot latviešu tautas tradīcijas un lauku arodus.
Cerams, ka mūsu enerģiskajai jaunatnei beidzot būs, kur pilnībā izlikt savu enerģiju un no sirds izjust – nekur nav tik labi, kā mājās. Viss, kas jādara – jāpiesakās grupā un jāiesaistās komunikācijā.
Pateicoties dažādu mediju palīdzībai, jaunizveidotajā grupā jeb sociālajā platformā jau pieteikušies vairāk nekā 2000 cilvēku, starp kuriem ir gan laucinieki, gan pilsētnieki-palīdzēt gribētāji. Lielākā daļa dalībnieku ir tieši pilsētnieki, kuri gatavi sniegt palīdzīgu roku, tāpēc īpaši svarīgi vērsties un sameklēt lauciniekus, kuriem varētu noderēt šāda veida atbalsts un palīdzība.
2016. gada 28. jūlijā, 13:31, Aktualitātes
Uldis Prancāns, "Ogres Vēstis Visiem"
Jaunākie komentāri
Nu bomzīši uz priekšu -ir ēdiens ir naktsmājas un kaut kāds darbs