
Noskaidrots "Lašupēs" piesārņotā ūdens iemesls 
Līdzās dārziņu saimniecības "Lašupes" teritorijai esošā lauka mēslošanas laikā meliorācijas sistēmā nokļuva dabiskais mēslojums jeb virca, kas arī ir identificēts kā ūdens piesārņojuma avots.
16.jūnijā pašvaldības speciālisti atkārtoti apsekoja teritoriju, lai pārliecinātos, ka piesārņojums bijis īslaicīgs un nenotiek tā atkārtota noplūšana gruntsūdeņos.
12.jūnijā lauksaimniecības zemes apsaimniekotājs veica lauku mēslošanu ar šķidrajiem kūtsmēsliem, ievērojot noteiktās lauku mēslošanas normas.
Tās pašas dienas pievakarē d/s "Lašupes" iedzīvotāji konstatēja, ka drenu iztekā iepretim Magnoliju ielai 27 bija novērojams piesārņojums.
Iedzīvotāji izsauca pašvaldības policiju un ziņoja Valsts vides dienestam (VVD).
Otrdien no meliorācijas sistēmas iztekas paņemti ūdens paraugi analīžu veikšanai, ko veica VVD inspektors. Savukārt atkārtotus ūdens analīžu paraugus paņēma Ogres novada pašvaldības vides speciāliste.
Pēc šo analīžu rezultātu saņemšanas un apkopošanas pašvaldības speciālisti informēs iedzīvotājus par rezultātiem.
Šodien Ogres novada pašvaldības meliorācijas inženiere Liene Zīliņa tikās ar lauksaimniecības zemes apsaimniekotāju SIA "Ogres piens" pārstāvi un kopīgi apsekoja meliorācijas sistēmu, kuras sateces baseinā notika lauku mēslošanas darbi.
Apsekošanas gaitā konstatētas divas iespējamās piesārņojuma avota vietas. Vienai drenu akai konstatēta grodu nobīde un izskalojuma vieta, kā rezultātā šķidrais mēslojums varēja nonākt meliorācijas sistēmā. Otrā vietā bija novērojams zemes iesēdums kolektora bojājuma vietā, kas varētu būt veicinājis izsmidzinātā šķidrā mēslojuma jeb atšķaidītas vircas nokļūšanu meliorācijas drenu sistēmā.
Kā informēja SIA "Ogres piens" pārstāvis, šogad lauku mēslošanas darbi vairāk šai zemes vienībai netiks veikti, savukārt pēc ražas novākšanas veiks meliorācijas sistēmu bojājumu likvidēšanas un pārbaudes darbus.
Pēc meliorācijas sistēmas bojājumu novēršanas iedzīvotājiem vajadzētu apdomāt vai attiecīgā vieta ir piemērota dzeramā ūdens ņemšanai, jo meliorācijas sistēma ir paredzēta lauksaimniecības zemju hidroloģiskā režīma regulēšanai, tajā nonāk gan virszemes ūdeņi (lietus un sniega kušanas ūdeņi) gan gruntsūdeņi, kas sev līdzi nes visas ūdenī šķīstošās gan suspendētās augsnes un grunts daļiņas.
2016. gada 17. jūnijā, 09:39, Aktualitātes
"Ogres apruiņķa ziņas" un www.ogresnovads.lv
Jaunākie komentāri
Iespējams, ka smirdīgā dome tagad par visu vari slēps patiesos ūdens un augsnes analīžu rezultātus, jo izdzimtenis kampējs būs iegrūdis kukuli. Katrs, kas var atļauties, jau pats var aiznest uz laboratoriju gan upes ūdeni, gan augsni, lai to izdzimteni atmaskotu.
Perfekti , raškā paraškā vatņikus baro ar naftas biezpienu , pelnīti pelnīti http://www.fontanka.ru/2016/06/06/151/
Ja kas: Palasi augstāk, man tiko pielēca ja šitas mūžīgais urla metas aizstāvēt tur jābūt kādai saistībai ar viņa mīļoto rašku parašku. Tie lauki noteikti kaut kā saistīti ar rašku, citādi tas urļiks muti nevērtu. Tas jānoskaidro, ja tā jaierubī maksimālas soda sankcijas lai nedomā ka viss iet cauri kā viņu dirsas caurumā raškā, kur vatņiki jau rij naftas biezpienu un krējumu, viņiem jau naftas biezpiens http://www.fontanka.ru/mm/items/2016/6/6/0120/tvorog2.mp4.