Atgriezties pie raksta

OT audzēkņi pilnveido profesionālās iemaņas praksē ES valstīs Foto

Ogres tehnikuma (OT) audzēkņi iziet praksi ne tikai Latvijas uzņēmumos, bet arī ārvalstīs, kas paver plašākas iespējas darba tirgū.

Tas iespējams, pateicoties OT dalībai Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.1 profesionālās izglītības sektora mobilitātes projektā "Laiks maiņizglītībai!", Nr. 2015-1-LV01-KA102-013309.


"Projekta mērķis ir nodrošināt audzēkņiem daļēju kvalifikācijas praksi tādā Eiropas Savienības valstī, kurā ir lielāka pieredze audzēkņu apgūstamajā profesionālajā sfērā," informē OT projektu vadītājs Sandis Krapāns.  "Prakse  palīdz attīstīt profesionālās iemaņas, apgūt prasmes un kompetences,  kas veicina personisko izaugsmi, kā arī uzlabot svešvalodu zināšanas."


2016.gadā OT audzēkņiem dota iespēja iziet praksi piecās valstīs. Četrās no iespējamām ES valstīm topošie speciālisti jau pilnveidojuši savas prasmes.


Austrijā pie uzņemošā partnera "Bildungsberatung & Vermittlungsagentur in Osterreich"  no šī gada 5.janvāra līdz 1.martam praksē bija Izglītības programmas (IP) "Interjera dizains" audzēkņi Daniela Proškina un Andris Gailītis, IP "Apģērbu dizains" audzēkne Vineta Krivāne, bet no 11.aprīļa līdz 10.jūnijam praksē šajā valstī bija IP "Mežsaimniecība" audzēknis Ilgvars Briedis.


IP "Administratīvie un sekretāru pakalpojumi" audzēknes Lolita Gunta Kozlova un Elīna Teivāne  no 7.janvāra līdz 7.martam izgāja praksi Grieķijā  pie uzņemošā partnera "European Center in training for employment".


Topošie galdnieki no IP "Kokizstrādājumu izgatavotājs" Mārcis Kazakovs un Ritvars Vāvers, kā arī topošie namdari no IP "Būvdarbi" Lauris Gailums, Valdis Klints Sedvalds un Elmārs Kļaviņš pieredzi smēlās Vācijas pilsētas Brēmenes uzņēmumos. OT praktikantus šajā valstī uzņēma partnerorganizācija "Salo + Partner Berufliche Bildung GmbH".


Ārvalstu prakses iespējas šajā gadā bija arī IP "Elektronika" audzēkņiem Maratam Džamajevam, Artūram Justam, Pāvelam Lodeikinam un Janam Kubiļus, kā arī IP "Datorsistēmas" audzēkņiem – Aināram Jesperam un Reinim Vasiļūnam. Šie audzēkņi praksi izgāja Florianā, Maltā  (uzņemošais partneris "Future Focus").


Šogad vēl pieciem OT 4.kursa IP "Mežsaimniecības tehnika" audzēkņiem būs iespēja doties praksē uz Refteli, Zviedrijā, kur viņus uzņems sadarbības partneri "Stora Segerstad". Šī prakse plānota no 18.septembra līdz 3.novembrim.


Lai iegūtu tiesības iziet praksi kādā no ES valstīm, audzēkņiem jāiztur atlases konkurss. Dalībnieki tiek vērtēti pēc noteiktiem atlases kritērijiem. Kandidātiem jābūt sekmīgiem visos priekšmetos, nepieciešamas teicamas angļu valodas zināšanas un profesionālās iemaņas. Tiek vērtēts arī socializācijas prasmju līmenis, jābūt augstai saskarsmes kultūrai un pozitīvai attieksmei pret sabiedriskajiem pienākumiem.


Audzēkņi ar ES valstīs gūto pieredzi iepazīstina citus tehnikuma, īpaši savas izglītības programmas, audzēkņus un pedagogus, tehnikuma viesus.


29.jūnijā  par savu profesionālo prasmju un redzesloka pilnveidošanu pieredzē dalījās projektu dalībnieki - Andris Gailītis un Valdis Klints Sedvalds.


A.Gailītis: "Biju praksē uzņēmumā "Rutar" Karintijā, Austrijā. Uzņēmums nodarbojas ar mēbeļu tirdzniecību Austrijā un Slovēnijā. Prakses laikā man bija jāveic visdažādākie uzdevumi – jāiepako un jāizpako mēbeles, jākrāso sienas un jāiekārto interjers."


OT audzēkņi praksēs strādā kopā ar uzņēmumu darbiniekiem un viņiem uztic atbildīgus uzdevumus.


V.K.Sedvalds Brēmenē (Vācija)  strādāja kopā ar uzņēmēju Kristiāni Hansenu, kura izīrē nekustamos īpašumus. Šie īpašumi bija jāsagatavo izīrēšanai – jāizremontē atbilstoši katra klienta gaumei un vajadzībām.


Jaunieši praksē ne tikai papildina profesionālās prasmes un svešvalodu zināšanas, bet arī iepazīst darba vidi un apstākļus citās zemēs.


"Darba vide Vācijā ir atšķirīga. Kolēģi draudzīgi un labvēlīgi noskaņoti. Visticamāk, ka jauniegūtā pieredze pēc tehnikuma absolvēšanas iedrošinās arī pašam izmēģināt spēkus darbam ārzemēs. Prakse paver iespējas paaugstināt profesionālo kvalifikāciju ārpus Latvijas," atklāj Valdis Klints Sedvalds, kurš plāno atgriezties Vācijā kā speciālists.


A.Gailītis uzsver, ka praksei ārzemēs ne mazāk nozīmīga ir arī  iespēja iepazīties ar citu valstu kultūru, kas veicina personisko izaugsmi.


Projekta "Laiks maiņizglītībai!" koordinators ir Profesionālās izglītības kompetences centrs "Ogres tehnikums', projekta īstenošanas laiks no 2015.gada 1.jūnija līdz 2017.gada 31.maijam, kopējais pieejamais finansējums – 111 677.00 EUR.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://arhivs.ogrenet.lv/OT/36166

2016. gada 23. jūlijā, 14:35, Ogres tehnikums
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet