
OT absolvē pirmie profesionālie kokvedēja automobiļa vadītāji 
Ogres tehnikumā (OT) pirmo reizi tā pastāvēšanas vēsturē profesionālās kvalifikācijas apliecības ieguvuši kokvedēja automobiļa vadītāji.
"Tas ir pirmais izlaidums, jo izglītības programmu "Mežsaimniecības tehnika" ar iegūstamo profesionālo kvalifikāciju kokvedēja automobiļa vadītājs mēs īstenojam pirmo gadu. Programma ir izstrādāta pēc darba devēja pieprasījuma. Programma tika izstrādāta sadarbībā ar Neatkarīgo Mežizstrādātāju asociāciju, un tās izveidē neatsverams ir Neatkarīgo Mežizstrādātāju asociācijas izpilddirektora Artūra Bukonta ieguldījums, kurš šajā projektā bija klāt no idejas līdz rezultātam. Tas ir izcils izglītības iestādes un darba devēju sadarbības piemērs," norāda OT direktores vietniece kvalitātes, attīstības un tālākizglītības jomā Baiba Liepiņa.
A.Bukonts vadīja arī profesionālās kvalifikācijas eksāmena komisiju un kopā ar pārstāvjiem no nozares uzņēmumiem vērtēja jauno speciālistu zināšanas un prasmes.
Kā atklāj A.Bukonts, Neatkarīgo Mežizstrādātāju asociācija bija šīs programmas iniciators, savukārt Ogres tehnikums sniedza metodisko atbalstu. Programmas izstrādes gaitā notika sasvstarpējas konsultācijas, kurās asociācijas pārstāvji piedalījās ar savu profesionālo skatījumu uz lietām un saturu, kas jāiekļauj programmā, lai sasniegtu pozitīvus rezultātus.
"Katrā ziņā esam ieguvēji, jo jau pirmo programmu īstenojām pietiekami augstā līmenī. Darba tirgū iekļausies astoņi speciālisti. Daudziem jau ir nodrošināta darba vieta. Projekts ir izrādījies dzīvotspējīgs, tāpēc turpināsim to īstenot. Viss atkarīgs no tā, vai jauniešiem būs interese apgūt šo profesiju," norāda A.Bukonts.
Ar asociācijas atbalstu tehnikumam uz mācību laiku tika nodrošināts kokvedēja automobilis, kā arī instruktors – praktiķis, kurš audzēkņus sagatavoja darbam ar kokvedēju un manipulatoru. "Tā ir ļoti laba pieredze, ka audzēkņus māca praktiķis. Asociācija piedāvāja arī audzēkņiem iespējamās kvalifikācijas prakses vietas,” uzsver B.Liepiņa.
Vairāki no audzēkņiem kvalifikācijas prakses laikā tika atzinīgi novērtēti un uzaicināti strādāt uzņēmumos. Roberts Prūsis strādās SIA "Grantiņi-1", Mārcis Lapiņš – SIA "R-Grupa", arī Kristaps Ziemelis uzaicināts pastāvīgā darbā uzņēmumā SIA "ELAIN".
Praktisko mācību instruktors- SIA "R-Grupa" kokvedēja automobiļa vadītājs Gunārs Siņavskis, kuram ir piecpadsmit gadu praktiskā darba pieredze, uz jaunajiem kokvedēju automobiļu vadītājiem raugās cerīgi.
"Neviens nav piedzimis uz manipulatora, bet viss būs labi. Jaunieši ir pieauguši, nopietni attiecas pret praktiskajām apmācībām. Izveidotā programma ir izdevusies un ļoti noderīga. Ja būs nepieciešams, arī nākamgad esmu ar mieru strādāt kopā ar tehnikuma audzēkņiem," atklāj G.Siņavskis.
Gan M.Lapiņš, gan H.Priede, gan pārēji audzēkņi kā vislielāko ieguvumu no mācībām šajā programmā min CE kategorijas transportlīdzekļa vadītāja, 95 koda un manipulatora operatora apliecības iegūšanu, kas paver plašas darba iespējas ne tikai mežistrādē.
Līdz mācību uzsākšanai jauniešiem bija tikai B kategorijas autovadītāja tiesības, kas ir obligāta prasība iestājoties šajā izglītības programmā. Audzēkņi ļoti pozitīvi vērtē iespēju gada laikā apgūt darba tirgū pieprasītu profesiju bez maksas.
"Šī programma tiek īstenota Jauniešu garantijas projekta ietvaros. Tas nozīmē, ka audzēkņi tiek pilnībā nodrošināti ar visu nepieciešamo – mācību līdzekļiem, darba apģērbu. No viņiem netiek prasīts nekāds finansiālais ieguldījums. Audzēkņi saņem arī Eiropas Sociālā fonda stipendiju, kas vidēji ir 115 eiro mēnesī," skaidro B.Liepiņa.
Šogad Eiropas Sociālā fonda finansēto izglītības programmu "Administratīvie un sekretāra pakalpojumi" ar kvalifikāciju "Lietvedis" absolvēja sešas audzēknes, kuras ar ļoti labiem rezultātiem nokārtoja profesionālās kvalifikācijas eksāmenu.
Savukārt izglītības programmas "Datorsistēmas" audzēkņi, kuri datorsistēmu tehniķa profesiju apgūst 1,5 gadus, nokārtoja teorētisko daļu, pēc tam no 15.jūlija dosies trīs mēnešu ilgā kvalifikācijas praksē, bet rudenī kārtos profesionālās kvalifikācijas eksāmena praktisko daļu.
Kā informē B.Liepiņa, no 6.jūnija sākusies uzņemšana Jauniešu garantijas projekta ietvaros īstenotajās izglītības programmās.
Ogres tehnikumā uzņems jauniešus ar vidējo izglītību vecumā no 17 līdz 29 gadiem: kokvedēja automobiļa vadītājus (uzņem no 21 gada vecuma), lietvežus (mācību laiks – 1 gads), meža mašīnu operatorus, mežsaimniecības tehniķus, datorsistēmu tehniķus, elektronikas tehniķus, (mācību laiks – 1,5 gadi). Pirmoreiz šogad uzņems klientu apkalpošanas speciālistus (mācību laiks – 1,5 gadi).
2016. gada 3. jūlijā, 11:56, Ogres tehnikums
Ogrenet
Jaunākie komentāri
Forši malači